Imaösvényen pünkösd felé

2018. május 20., címkék: pünkösd, pünkösd 2018, fekete ágnes, imaösvény, imaséta

A budaörsi reformátusok különleges módon készültek pünkösdre. Nem prédikációkkal, nem a megszokott evangelizációs estékkel, hanem imaösvényekkel. A rendhagyó kezdeményezésről annak készítője, Fekete Ágnes beszámolóját olvashatják.

Mindennapi hitéletünk

2016. április 14., címkék: fekete ágnes, református identitás, tóth sára, dienes dénes, Tóth Sára, sárospataki teológia (srta), nagy károly zsolt

A reformáció ötszázadik évfordulójának küszöbén egyre fontosabbá válik a reformátusok számára, hogy tudatosan viszonyuljanak saját identitásukhoz, és azokhoz a társadalmi hatásokhoz, melyek az elmúlt századokban a hit személyes megélését befolyásolták, s amelyekre válaszolva református eleink hitüket a mindennapi életre „lefordítva" a kegyesség különböző formáit kialakították. A Sárospataki Református Teológiai Akadémia (SRTA) Református kegyesség – lelkiségek, keretek, intézmények, gyakorlatok címmel megrendezett konferenciája lehetőséget nyújtott arra, hogy a kutatási eredmények és a történelmi háttér együttes ismeretében próbáljuk megérteni és tudjunk érvényes válaszokat adni a jelen kor helyzetére.

Böjt hatodik vasárnapjára

2016. március 19., címkék: fekete ágnes, áhitat, áhítat, ahitat, böjt

„A világ először ünnepel, azután jön a másnaposság. Krisztus követői először böjtölnek, azután ünnepelnek" – Fekete Ágnes áhítata.

Böjt ötödik vasárnapjára

2016. március 11., címkék: fekete ágnes, böjt

„Adja az Úr, hogy megtaláljuk életünk igazi forrását. Ne műmegváltókhoz folyamodjunk, hanem a Forráshoz, ahová érdemes hátralépni, mert magát az életet találjuk meg nála" – Fekete Ágnes áhítata.

Böjt negyedik vasárnapjára

2016. március 06., címkék: fekete ágnes, böjt

„Ha Istenre szomjazunk, akkor nem maradhatunk felszínesek" – Fekete Ágnes áhítata.

Böjt harmadik vasárnapjára

2016. február 27., címkék: fekete ágnes, böjt

„Isten nem ad direkt válaszokat. Táplál, legeltet, szavát, üzenetét úgy belénk építi, hogy az vérünkké válva belülről hasson ránk" – Fekete Ágnes áhítata.

Böjt második vasárnapjára

2016. február 20., címkék: áhítat, második, áhitat, ahitat, böjt, fekete ágnes

„Böjti időben különösen igaz: Isten világa kivezet bennünket a kikalkulálható, elsajátítható, megszerezhető javak világából" – Fekete Ágnes áhítata.

Böjt első vasárnapjára

2016. február 14., címkék: fekete ágnes, áhitat, áhítat, ahitat, böjt

„Krisztus útja a hiábavaló űrből az értelemadó tartalom, a gyümölcstermés felé vezet. Fogjunk hát kapát, sarlót – lelki értelemben..." Fekete Ágnes áhítata.

Minket vár

2015. november 22., címkék: könyvajánló, fekete ágnes, advent

„Adventben igazából nem elsősorban mi várunk, hanem minket vár az Isten. Nekünk kellene megérkezni Hozzá." Fekete Ágnes 4 hét – Adventi gondolatok című kötetét november 13-án mutatták be az Adna kávézóban. A Kálvin Kiadó gondozásában megjelent könyvecske huszonnyolc rövid áhítatának segítségével mélyülhet el az olvasó az adventi várakozásban.

A böjt szemlélet

2014. március 20., címkék: böjt, Negyven nap – negyven áhítat, interjú, fekete ágnes

Fekete Ágnes böjti áhítatos könyve egy napló, mely lelki utazásra hív hamvazószerdától nagyszombatig. A naplóírás önmagunkba nézés, ami csöndet, nyugalmat, visszahúzódást igényel. A szerző szerint valahol itt kezdődik az igazi böjt. A református lelkésznővel, rádiós szerkesztő-műsorvezetővel erről beszélgettünk.

Negyven nap – negyven áhítat

2014. február 27., címkék: reformátusok lapja, fekete ágnes, Negyven nap – negyven áhítat, böjt

A böjt nemcsak arra jó, hogy amiből túl sok van az életünkben, azt visszaszorítsuk, hanem arra is, hogy amiből túl kevés van, annak teret engedjünk – ezek a gondolatok Fekete Ágnes 40 nap című böjti áhítatos könyvének bemutatóján hangzottak el a budafoki református templomban február 19-én.

Az EJB imádságra hív – nem csak böjtben

2014. február 18., címkék: ima, jövőkép, ejb, fekete ágnes

Az Egyházi Jövőkép Bizottság a gyülekezetekkel megkezdett párbeszéd és egyházunk jövőjéért viselt közös felelősségünk fontos mozzanataként tekint az imádság szolgálatára.

Segítő akadályok

2012. március 15., címkék: böjt, áhítat, fekete ágnes

Így szól Isten „a foglyoknak: Jöjjetek ki! - a sötétségben levőknek: Jöjjetek a napvilágra! Útközben lesz élelmük, még a kopár hegyeken is lesz legelőjük. Nem éheznek és nem szomjaznak majd, nem bántja őket a nap heve, mert az terelgeti őket, aki könyörült rajtuk, az vezeti őket forrásvizekhez."  Ézs 49,9-10

Református beszélgetések a webkettőn túl

2010. június 02., címkék: Háttér, dusicza ferenc, magyar televízió, egyházi sajtó, fekete ágnes, tislér géza

Poszt: tenebras, lux címmel indít rendezvénysorozatot a reformatus.hu. Első alkalommal, június 8-án a Ráday Könyvesházban az MTV-ben, a Magyar Rádióban és az RTL Klubban dolgozó református műsorkészítőkkel beszélgetünk.

Tebenned bíztunk – négyszázszor

2010. április 23., címkék: honlap, fekete ágnes, Háttér, református félóra

A Kossuth Rádión szerdánként hallható műsor, a Református Félóra honlapján mostantól elérhető az adás írásos változata, egészen 2002-ig visszamenőleg.